Seo UzmanıArama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu yani seo paketleri hizmeti, google  ve diğer arama motorlarında sıralama yükselişinin bel kemiğidir. Evet site dışı backlink paketleri google'de iyi bir yerde olmanız için büyük rol oynamaktadır.

Fakat yapacağımız çalışmalar ile birlikte sitenizin daha iyi bir şekilde üst sıralara gelebilmesi için bazı unsurlar da vardır.

Bilmeyenler için, SEO (arama motoru optimizasyonu) arama sonuçlarında ilk sayfalarda gösterim almak için gerekli olan çalışmalara verilen isimdir. Piyasada yüksek fiyatlara sahip olan optimizasyon çalışması, yapılan işin zaman alıcı

olmasından dolayı her bütçeye hitap etmemektedir. Bursalı Seo tam da burada devreye giriyor. Ekonomik Fiyat anlayışı ve Google Seo sistemi ile bir hafta gibi kısa bir zamanda firmaların ilk sayfada çıkması yaptığımız işin başarıya ulaştığını gösteriyor. 

Devamını Oku
 

web tasarımWeb Tasarım

Web Siteniz kurumunuzun dışa bakan yüzüdür, kimliğidir. Bu kimliğinizi en şık şekilde insanlara sunmak da bizim işimiz. Vizyonkod'da web siteniz grafikerlerimiz tarafından kurumunuza özgü şekilde, göze hitap eden tüm detaylar düşünülererek tasarlanır. Daha sonra web tasarım uzmanlarımız tarafından son teknoloji kodlama sistemi ile mobil uyumlu (Responsive) şekilde ve Seo kurallarına uygun olarak kodlanarak sunuma hazır hale getirilir. Müşteri isteklerine göre projelere yazılımcı arkadaşlar tarafından firmaya özel yönetim paneli hazırlanır.

İNTERNET SİTESİ TASARIMI

İnternet ortamında firmanızı ya da ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak isterseniz mutlaka bir internet sitesi tasarımı yaptırmanız gerekmektedir. internet sitesi tasarımı işletmenizin internet ortamında vitrini olacak sizi ya da firmanızı en iyi şekilde tanıtacaktır. internet sitesi tasarımı aynı zamanda ürünlerinizi ve hizmetlerinizi en iyi şekilde tanıtmaya yardımcı olacaktır. internet  sitesi tasarımı yaptırırken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de internet sitesi tasarımı yapılırken arama motoru kriterlerine uygun olarak hazırlanmasıdır. Eğer en son teknoloji kullanılarak güzel bir web sitesi tasarımı yapılırsa, sitenizin arama sonuçlarında öncelikli çıkmasında büyük faydası olacaktır. internet sitesi tasarımı yaparken dikkat etmeniz gereken diğer konu ise web sitenizin mobil uyumlu olması dolayısıyla tablet ve telefonlar da dahil tüm mobil cihazlarda kolaylıkla ziyaret edilebiliyor olmalıdır. Biz, kurumsal kimliğinize uygun profesyonel ve responsive internet sitesi tasarımı hizmeti sunuyoruz. Eğer sizde kurumsal kimliğinize uygun profesyonel internet sitesi tasarımı istiyorsanız bizi arayınız. Profesyonel web sitesi tasarımı ile sizi en iyi şekilde internet ortamında temsil edecek güzel bir internet sitesisahibi olabilirsiniz. internet sitesi tasarımı örneklerimizi görmek için Web Tasarım Referanslarımıza gözatabilirsiniz. Kurumsal website tasarımı, bursa web tasarımı, internet sitesi, seo danışmanlığı, seo hizmeti, web tasarımcı, web site design, web sitesi tasarımı, e ticaret sitesi kurmak, web site design, web tasarımcı, web tasarım bursa, web tasarımı bursa, bursa web tasarım firmaları, bursa web tasarımı, bursa e-ticaret ve daha fazlası için bize ulaşın.

bursa web tasarım

SEO ve Mobil Uyumlu Web Tasarım İle Rakiplerinizin Önüne Geçin.

Genelde bir web sitesinden beklenen nedir? Renklerin birbiriyle uyumlu olduğu, görsel yerleşimleri tam, butonları işlevli ve belirtilen adrese yönlendiren, açıklayıcı üst başlıkları olan kısaca sade ve işlevli, öyle değil mi? Ziyaret ettiğiniz bir çok web sitesinin acaba kaçı bu kriterleri sağlıyor? Peki sizin web siteniz ne durumda? Ya da sizin web siteniz var mı? Eğer yeni bir web sitesi yaptırmayı düşünüyorsanız, kaliteli bir ajansı kalitesiz olandan nasıl ayıracaksınız? Eğer web tasarımı yaptırmak için (ilk defa ya da yeniden) Bilgeweb ile çalıştığınızda süreçlerin nasıl işlediğini kısaca özetleyelim:

   Öncelikle sektörel araştırma yaparak rakiplerinizin neler yaptığı kontrol edilir.

   Şirketinizin vizyon ve hedeflerine yönelik üst ana başlık ve site içi yerleşimleri belirlenir.

   Ana renk ve tasarım varyasyonları belirlenen kriterlere uyumlu tasarlanır.

   İçerikler, web sitesinin ilgili alanlarına girilip tamamlanır ve demo olarak sunulur.

   Demo beğenilip onaylandıktan sonra web siteniz en kısa sürede aktif hale getirilir.

   Yapmış olduğumuz web sitesi, Google Reklam ile Yurt içi ve Yurt dışı açılımı yapıp müşteri porfyönüzü artırmak için Google Ads reklamlarını doğru hedef stratejide kullanmak için Fırsatlardan Faydalanın.

 

 

SEO UZMANI NEDİR? NE YAPAR?

SEO Uzmanı için SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) ile ilgili olarak yaratıcı, seo uzmanı teknik ve analitik geliştirmeler yapabilme ve bunların sonuçlarını analiz edebilme yeteneğine sahip kişi tanımını yapabiliriz. SEO uzmanı dinamik bir alan olması nedeniyle arama motorlarındaki gelişmelerin SEO uzmanı tarafından çok yakından takip edilmesi gerekir. Bununla birlikte SEO, diğer dijital pazarlama kanallarından ayrıştırılamaz ve entegre bir şekilde sürdürülmesi durumunda çok daha hızlı, kalıcı ve yüksek dönüşümler elde edilebilir. O nedenle de SEO uzmanı dijital pazarlama ile ilgili gelişmeleri de takip edip, edinimlerini SEO kapsamında değerlendirmelidir.

seo uzmanıSEO uzmanıLink Reasearch Tool, Ahrefs, MOZ, Semrush, DeepCrawl, Searchmetrics, Google Analytics ve Search Console gibi global SEO araçlarını kullanmalı. Bu araçların sunmuş olduğu verileri yorumlayabilmeli ve çalışmalarına yön verebilmelidir. Her SEO aracı farklı ihtiyaçlara cevap verirken, aynı zamanda birden fazla ihtiyaca cevap üretebilen araçlar da mevcuttur. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarında tüm SEO araçlarını birlikte kullanmak maliyetli olacağı için ihtiyaç ve SEO uzmanının alışkanlıkları doğrultusunda bazılarının kullanılması yeterli olabilmektedir.

SEO UZMANI NELERİ YAPMAZ?

SEO Uzmanı tanımı ve SEO Uzmanı görevleri konusunda ne yazık ki ülkemizde net bir algı hala oluşmadı. Kariyer sitelerindeki alakasız SEO uzmanı iş ilanları bunun en somut göstergesidir. Aşağıda birazda bu konuda SEO uzmanı arayan firmalara bilgilendirmek amacıyla SEO uzmanı neleri yapmaz, kendisinden ne gibi beklentiler içerisinde olunmaması gerekir bunları paylaşmak istedim.
+ SEO Uzmanı, web sitesi yapmakla mükellef değildir. Buradaki görevi web sitesinin SEO analizini yapıp, teknik sorunları bulmak, raporlamak ve çözüme kavuşturmaktır.
+ SEO Uzmanı, içerik yazarı değil, içeriği yazan kişiyi uyması ve dikkat etmesi gereken durumlarla ilgili yönlendirendir.
+ SEO Uzmanı, grafik tasarımcısı değildir. Kendisinden web sitenizin görsellerini hazırlamasını beklemeniz uygun olmayacaktır.
+ SEO Uzmanı, reklam ve kampanyalarınızı yönetmez. SEO açısından faydalı olacak stratejiler üretip, bunları raporlar, dönüşümlerini takip eder.
+ SEO Uzmanı, sosyal medya hesap yöneticisi değildir. Kendisinden sosyal medya yönetimi yapmasını beklemek doğru olmayacağı gibi aynı zamanda asıl işi olan arama motoru optimizasyon çalışmalarına adapte olmasını engelleyebilir.

 

SEO UZMANI

SEO uzmanı desteği alarak Google başta olmak üzere büyük arama motorlarının tümünde ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakarak ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Profesyonel bir arama motoru optimizasyonu potansiyel müşterilere ulaşma, satışların artışı ve marka bilinirliliğini de beraberinde getirmektedir. Bu yüzdendir ki sadece anahtar kelimelerde görünür olmanızla değil aynı zamanda yüksek dönüşüm elde etmenizle de doğrudan ilgilenilmektedir.

Google ‘da yapılan aramalarda organik sonuçlara tıklayan kullanıcıların, Google reklamlarına tıklayan kullanıcılara göre %80 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Arama motorlarının organik sonuçlarında rakiplerinizden önde çıkmanın değerini anlamak için sadece bu bilgi bile yeterliyken devasa pastadan pay almıyor olmak çok büyük kayıp. Markanızın seo yatırımlarını ertelemekten kaçının. Geçen her gün aleyhinize işliyor ve arama motorlarında daha görünür hale gelmek her geçen gün zorlaşıyor, daha maliyetli hale geliyor. İnternet sitenizi SEO uzmanı yönetiminde arama motorlarına göre optimize ederek karlılığınızı arttırın.

 
NEDEN SEO UZMANI ?seo uzmanı

8 Yıllık SEO Tecrübesi

SEO alanında 2011 yılından bu zamana kadar farklı sektörlerden çok sayıda markaya hizmet verdim. Bunlar arasında Türkiye’de hizmet veren markalar olduğu gibi aynı zamanda yurt dışı pazarından da markalar bulundu. Türkiye’de büyük holding çatısı altındaki şirketlere SEO hizmeti sağladım. Ek olarak sayısını hatırlamadığım birçok büyük, küçük işletmenin SEO danışmanlığını üstlendim ve yönettim. Bunların yanı sıra onlarca firmada SEO kültürünün oluşması, SEO bilincinin arttırılmasına yönelik iç eğitim programları düzenledim.  

Dönüşüm Odaklı SEO Stratejileri

SEO çalışmalarında KPI (hedef) olarak tek başına anahtar kelime başarısına değil aynı zamanda dönüşüme odaklanıyorum.  Eğer anahtar kelimede pozisyon olarak ilk sayfa ilk sırada olunmasına rağmen satışlarda artış, yeni müşterilere ulaşma gerçekleşmiyorsa o SEO yatırımının getirisi de olmayacaktır.  Diğer SEO hizmeti veren kişilerden beni ayıran en önemli husus SEO dönüşümlerini önemsiyor olmam ve bu doğrultuda SEO stratejileri geliştirmemdir. Dönüşüm odaklı SEO stratejileri hem performans olarak, hem de ürün ve hizmetlerin satışı bakımından son derece verimlidir. 

Mobil ve Lokal SEO Çözümleri

Google, yandex, bing gibi arama motorları çalışma algoritmalarını geçmiş yıllara oranla oldukça geliştirdiler ve hala yaptıkları arge çalışmaları ile geliştirmektedirler. Örneğin, bugün İstanbul ‘da “SEO uzmanı” anahtar kelimesini arayan bir kullanıcının karşısına çıkan sonuçlar ile İzmir’de aynı anahtar kelimeyi arayan kullanıcının karşısına çıkan sonuçlar aynı olmayabiliyor. Bunun yanı sıra yine mobil cihazlarda yapılan arama sorguları ile masa üstü bilgisayarlarda yapılan anahtar kelime sorgularına arama motorları farklı sonuçlar gösterebiliyor. İyi bir SEO uzmanı çalışmalarını yaparken mobil SEO ve Lokal SEO tekniklerini de içerisine dahil edebilmeli. Farklı lokasyonlarda veya farklı cihazlarda yapılan arama sonuçlarında da ilgili web sitesinin görünürlülüğünü arttırmalıdır. Müşterilerime sağladığım SEO hizmetleri lokasyon bazlı SEO ve Mobil SEO çalışmalarını da içerisinde barındırmaktadır. 

Risksiz, Doğal SEO Teknikleri

Google algoritmalarına ters düşen spam SEO teknikleri ile ilgili herhangi bir işlem asla uygulamamaktayım. Yapılan çalışmaların tümü White Hat SEO (Beyaz Şapka SEO) diğer bir deyişle doğal SEO yöntemlerini içermektedir. SEO çalışmaları süresince web sitenizin SEO performansını olumsuz etkileyecek en küçük risk taşıyan bir uygulama yapmamakla birlikte, Anti-SEO olarak adlandırılmakta olan zararlı backlink saldırılarının da günlük olarak takibi yapmaktayım ve eğer böyle bir durum söz konusu olursa bunları boşa çıkartmak, etkilenmemek için gerekli müdahalelerde bulunmaktayım.
 
 

Site İçi SEO nedir?

Web sitesi içinde kullanıcıya sunulan sayfaların ve bu sayfalardaki resimlerin, yazıların ve linklerin arama motorları tarafından kullanıcı odaklılık açısından önceden belirlediği kriterleri taşımasına site içi SEO denilmektedir. Yani site içi SEO; site ziyaretçisinin web sitesi içerisinde aradığını kolayca bulmasını sağlamak için yapılan tüm kaliteli web sitesi tasarım ve yazılım çalışmalarını ifade eder.

site içi seo

site içi SEO'nun tam anlamıyla ne demek olduğunu öğrenmek isteyen bir site sahibinin büyük arama motorlarının tüm kullanıcı odaklı kriterlerini bilmesi gerekmektedir. Çünkü; Google, Yandex ve Bing gibi çok ziyaretçiye sahip büyük arama motorları, arama sonuçlarında ziyaretçilerine en doğru bilgiyi sunmayı misyon edinmişlerdir. Tüm kalite yönergeleri ve algoritmaları, web sitesi kullanıcılarının sitelere girmeden önceki, giriş sırasındaki ve girdikten sonrasındaki mutluluğunu sağlamak içindir. Yani site içi SEO başarısı için arama motorlarının insana yönelik olarak çalışan soru-cevap sorgu sistemini bilmek gereklidir. Örneğin Google arama motorunda konum elde etmek isteyen bir site sahibi, kesinlikle teknoloji devi Google'un site sahiplerinin sitelerinden beklediği kullanıcı odaklılık kriterlerini yerine getirmelidir. 

site içi seoPeki Google'un amacı nedir? 


Dünyanın gelişmesine katkı sağlamak için yeryüzünde konuşulan her dilde ve teknolojinin gittiği her yerde insanların aradığı, merak ettiği ve öğrenmek istediği şeylerin en iyisini, en doğrusunu, en yeni teknolojiyle ve iletişim hızının avantajlarıyla insanlara sunmaktır Google arama motorunun amacı. Site içi SEO'daki başarının sırrı da buradadır arkadaşlar. Unutmayın; kesinlikle site ziyaretçilerine aradıklarının cevabını en kaliteli ve doğru şekilde verenin kazanacağı bir yarış bu.
Yani Bursalı Seo'ya göre arama motorlarının milyarlarca dolar teknolojik yatırımının tek sebebi İNSAN. Tabi, burada "İnsan-Para-Teknoloji" üçgenini iyi sorgulamak gerekli! Pazarlama da işin içine girdiğinde İNSAN olmadan her şeyin anlamsız olduğunu da göreceksiniz. Büyük arama motorlarının kalite yönergelerini içerek ve özümseyerek okuyun, hedeflerini anlamaya çalışın. Sektörel haksız rekabeti önlemek için geliştirdiği algoritmaları ve cezai müeyyidelerini de unutmayın. Kaliteli olanın arama motorlarında konum elde edeceği bir rekabet bu. Ziyaretçilerin istediklerini "aaaa, harika, vay be" gibi sesli konuşturarak veren sitelerin kazandığı ve kazanacağı bir savaştır bu.
Alaka düzeyi tamamlanmış siteye arama sorgusuyla gelen kullanıcılar için yapılır site içi SEO. Kullanıcıların site içerisinde hedefe doğru gitmesi için konumlandırılmış web sitesi anasayfasından ziyaret ettiği her web sayfada tatmin olarak web sitesinin ürün ya da hizmet sayfasına, ürün ya da hizmet sayfasından referanslara, referanslardan şirket tanıtım sayfasına ve oradan da iletişim sayfasına geçmesini sağlamaktır site içi SEO'nun sırrı.

Site İçi SEO Optimizasyonu Bitmeden Site Dışı SEO'ye Geçmek İntihardır

Dünya genelinde insanların neredeyse tüm gereksinimlerini internet ortamından gerçekleştirdiği günümüzde web sitesinin ve SEO'nun ne kadar önemli olduğunu artık biliyoruz. İnternetin bu kadar çok kullanıldığı bu zamanda da firmalar bu internet pazarından yararlanmak için stratejiler geliştirmektedir. Rekabetin çok olduğu sektörlerde işletmeler bu büyük internet pazarında fark yaratmak için sitelerine gelen müşteri adaylarının site içindeki rahatlığını maksimum seviyede düşünmek zorunda kalmıştır. Google nezdinde kullanıcının site içindeki rahatlığı çok önemlidir ve bütün algoritmalar kullanıcı odaklıdır. Zaten site içi SEO'nun önemi de burada devreye girmektedir. Yani site ziyaretçilerini web sitesinde mutlu edenin kazanacağı bu yarışta site dışı SEO çalışmasına hazır olmak gerekliliktir.

Örnek: Site içi SEO çalışması yapılmadan site içi SEO'ya geçmek otele giden bir kişinin kiraladığı odada yatak olmaması gibi bir durumdur ya da fırına giden bir kişinin ekmek bulamaması gibi bir durumdur. Yani oteliniz varsa her odada mutlaka yatak olmalı, fırınınız var ise ve açıksa da ekmek mutlaka bulunmalıdır.

Her sitenin SEO projesinin kendi dinamiklerini sağlayan ve öne çıkaran süreçleri vardır. Site içi SEO tekniklerinin başarılı olması tabi ki zamana bağlıdır. Sosyal medya platformlarıyla sitenize ziyaretçi çekerek çalışmalarınızı test etmek önemlidir. Sitenizin SEO başarısı için pozitif sinyaller alabileceğiniz sosyal medya kanallarıyla site içi SEO çalışmalarınızı hızlandırmayı görev edinmeyi de unutmayınız.
 

Join our newsletter!

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour.